• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

5-dniowa dieta sokowa – dieta oczyszczająca dla doświadczonych

Jeśli już nie raz byłeś na diecie sokowej, masz już za sobą jednodniowy lub dłuższy detoks i doskonale wiesz, z czym wiąże się taka dieta? W takim razie możesz przejść na wyższy poziom – 5-dniowa dieta sokowa jest tym, co pomoże Ci wynieść z procesu oczyszczania organizmu jeszcze więcej korzyści.

Pamiętaj tylko o tym, że tak długi detoks wymaga uprzedniego przygotowania, a także doświadczenia. 5-dniowa dieta sokowa stanowi bowiem spore obciążenie dla organizmu. Przeprowadzona nieumiejętnie i bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa nie tylko nie pomoże, ale wręcz może zaszkodzić. A skoro w ogóle zdecydowałeś się na przejście przez taką dietę, z pewnością zależy Ci na zdrowiu.

Dieta o wielu korzyściach – co możesz zyskać, korzystając z diety sokowej przez 5 dni?

Z pewnością zastanawiasz się nad tym, co dokładnie stanie się z Twoim organizmem, gdy przejdziesz na dietę sokową na tak długi czas. Taka dieta polega dokładnie na tym, co sugeruje jej nazwa. Przez określoną liczbę dni (w tym przypadku jest ich 5) pijesz tylko soki i całkowicie rezygnujesz z przyjmowania innych posiłków. Dieta dopuszcza jednak uzupełnianie posiłków lekkimi płynami, np. wodą lub ziołową herbatą.

Dieta sokowa pobudza do pracy jelita i sprawia, że oczyszczają się z wszelkich niestrawionych resztek pokarmowych, które utknęły w ich zakamarkach. Być może nie zobaczysz tego na gołe oczy, ale na pewno odczujesz efekty. Problemy jelitowe zostaną wyciszone, kondycja skóry i włosów poprawiona, a odporność organizmu zwiększona. Dieta sokowa może też wpłynąć na poprawę samopoczucia i zażegnanie problemów ze snem oraz przewlekłym zmęczeniem.

5-dniowa dieta sokowa a odchudzanie – czy taka dieta sprzyja chudnięciu?

Nawet jeśli nie było to Twoim pierwotnym celem, to jednak na pewno przemknęło Ci przez myśl to pytanie. Czy podczas diety sokowej uda Ci się stracić kilka nadprogramowych kilogramów? 

Odpowiedź brzmi: tak, 5-dniowa dieta sokowa daje możliwość stracenia na wadze. Musisz mieć jednak świadomość tego, że utracone kilogramy będą raczej efektem usunięcia złogów jelitowych i nadmiaru wody, które zalegały w Twoim organizmie, niż rzeczywistego spalenia tkanki tłuszczowej. Co to oznacza? Możesz szybko wrócić do wagi sprzed diety sokowej, o ile nie wdrożysz zdrowych nawyków żywieniowych, które będą zapobiegać ich gromadzeniu w organizmie.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, 5-dniowa dieta sokowa zakłada zmniejszenie dobowej kaloryczności posiłków do ok. 800-1200 kcal. Po tym wszystkim możesz więc czuć pokusę uzupełnienia braków z ostatnich dni. Uważaj na to, bo to prosta droga do efektu jo-jo i przybrania na wadze w krótkim czasie po tym, jak zakończyłeś dietę.

Dieta trwająca 5 dni to dla Ciebie o wiele za długo? Wypróbuj krótsze warianty. Na początku wystarczający będzie nawet jednodniowy detoks – a z biegiem czasu możesz stopniowo wydłużać ten okres, aby dieta była jeszcze bardziej efektywna. Zobacz wszystkie rodzaje diet sokowych dostępnych w Fit Juice!

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.