• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

Detoks sokowy – czym jest i jakie są jego efekty?

Od dłuższego czasu towarzyszy Ci gorsze samopoczucie? Zmagasz się z ciągle nawracającymi problemami natury jelitowej? A może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego? Detoks sokowy to coś, co powinno Cię zainteresować! Dowiedz się, jak działa detox sokowy i jak go stosować, by przyniósł oczekiwany efekt.

 • Detoks sokowy to dieta bazująca tylko na płynach, a dokładniej na sokach ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw.
 • Głównym celem detoksu sokowego jest detoksykacja organizmu, czyli usunięcie z niego szkodliwych substancji, które nagromadziły się na skutek nieprawidłowej diety lub niezdrowego stylu życia.
 • Detox sokami nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Jednak trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić sobie stuprocentowe bezpieczeństwo oraz gwarancję utrzymania efektu osiągniętego dzięki diecie sokowej.
 • Pozbycie się skumulowanych toksyn z organizmu to główna korzyść detoxu sokowego, ale niejedyna.

Detoks organizmu – czy jest w ogóle potrzebny?

Nigdy w życiu nie robiłem żadnego detoksu, a jakoś nie zatrułem się toksynami i żyję. Co to za wymysły? Masz rację – zdrowy organizm doskonale radzi sobie z usuwaniem toksyn na własną rękę i nie potrzebuje pomocy. Schody zaczynają się wtedy, gdy coś pójdzie nie tak – np. gdy prowadzisz długotrwale siedzący tryb życia, jesz dużo potraw tłustych albo obfitujących w sztuczne polepszacze smaku, czy też nadużywasz kawy, alkoholu lub papierosów. Organizm robi co może, ale powoli przestaje nadążać z usuwaniem toksyn. Jeszcze nie pozbędzie się jednej partii, a już dostarczasz mu następnych, które czekają na swoją kolej do wyprowadzenia na zewnątrz.

 I właśnie wtedy zaczynasz odczuwać negatywne skutki gromadzenia się toksyn w organizmie, takie jak:

 • uciążliwe, nawracające zaparcia oraz inne problemy trawienne,
 • pogorszenie kondycji skóry i wzmożone wypadanie włosów,
 • problemy ze snem,
 • długotrwałe zmęczenie i brak energii do działania,
 • podatność na infekcje i inne choroby.

Zwróć uwagę na to, że toksyny zbierają się w organizmie powoli. Jednak wywołane przez nie skutki mogą Ci towarzyszyć przez długi czas, o ile nie wspomożesz go w usuwaniu szkodliwych substancji.

Na czym polega detox sokami?

Choć detoksyfikację organizmu można przeprowadzić na kilka sposobów, my skupimy się dzisiaj na jednym konkretnym, a mianowicie na detoksie sokowym. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na piciu soków przez kilka dni i zrezygnowaniu na ten czas z jedzenia pokarmów o stałej konsystencji. Jak to działa? 

 • Tuż przed rozpoczęciem detoksu sokowego powoli zmniejszasz ilość stałych pokarmów w diecie – a w szczególności tych potencjalnie szkodliwych, czyli tłustego mięsa, słodyczy, silnie przetworzonej żywności i używek (kawy, czarnej herbaty, alkoholu i produktów nikotynowych). Tym samym ograniczasz dopływ szkodliwych substancji. 
 • W trakcie detoksu sokowego Twój organizm przestawia się na stuprocentowo płynną dietę i zaczyna pracować nieco inaczej niż dotychczas. W pierwszej kolejności jelita usuwają zalegające złogi pokarmowe, w drugiej – tkanki pozbywają się zastoju wody, co możesz odczuć chociażby poprzez obfite pocenie. Wraz z wodą przez skórę wydostają się też toksyny.
 • Po zakończeniu diety sokowej wprowadzasz stałe pokarmy powoli i stopniowo, aby zmniejszyć szok dla układu trawiennego. O ile pozwala Ci na to sytuacja, zmieniasz nawyki żywieniowe na zdrowsze, aby ograniczyć ilość toksyn kumulujących się w organizmie w przyszłości.

Czy jednodniowy detoks sokowy będzie wystarczający?

Ze względu na niską kaloryczność oraz brak ważnych substancji odżywczych detoks sokowy jest dietą krótkąnie powinien trwać dłużej niż 5 dni. Możesz stosować go kilka razy w roku, zachowując przynajmniej 1-2 miesięczną przerwę pomiędzy kolejnymi kuracjami.

Jeśli to Twoja pierwsza próba albo po prostu wiesz, że nie jesteś w stanie wytrzymać dłużej, możesz skorzystać z jednodniowej diety sokowej. Czy to w ogóle ma sens, skoro standardowe diety trwają czasem kilka tygodni lub miesięcy? Detoks sokowy w niczym nie przypomina klasycznych kuracji odchudzających, bo ma zupełnie inny cel – usunięcie skumulowanych toksyn i poprawę samopoczucia. Spadek wagi może mu towarzyszyć, ale nie musi. Z tego powodu nawet jeden dzień wystarczy, żeby osiągnąć założony cel poprzez pobudzenie perystaltyki jelit i usunięcie złogów pokarmowych. Tym bardziej, że nawet do jednodniowego detoksu musisz się odpowiednio przygotować, przechodząc na odpowiednią dietę na kilka dni przed rozpoczęciem.

Oczywiście do Twojej dyspozycji są też dłuższe kuracje sokowe, a mianowicie:

Warto z nich jednak korzystać tylko wtedy, gdy Twój organizm jest już przyzwyczajony do jadłospisu złożonego z samych płynów. Nie zaleca się stosowania detoksu sokowego przez dłuższy czas ze względu na ryzyko powstania niedoborów pokarmowych, które mogą skutkować niekorzystnymi dla zdrowia konsekwencjami.

Aby jednodniowy detoks sokowy był skuteczny, musi zostać przeprowadzony przy użyciu najbardziej wartościowych soków, które zawierają całe spektrum witamin, flawonoidów oraz innych mikroskładników korzystnych dla zdrowia. A to zapewni jedynie sok wyciśnięty w profesjonalnej wyciskarce Cold Press – taki jak ten oferowany przez nas.

Decydując się na dietę sokową przygotowaną przez Fit Juice zyskujesz nie tylko wygodę, lecz znacznie więcej. Receptury naszych soków powstają we współpracy z dietetykami, zatem cechują się dokładnie taką ilością kalorii i wartości odżywczych, jaka pozwoli Ci zachować energię podczas detoksu. Każdego dnia otrzymasz świeży zestaw soków, do których produkcji zostały wykorzystane owoce i warzywa pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Masz więc pewność, że do Twojego organizmu trafi tylko to, co jest mu potrzebne.

Jakie korzyści poczujesz po przeprowadzeniu detoksu sokowego?

Detoksyfikacja organizmu to dość enigmatyczne pojęcie, które w zasadzie niewiele mówi o tym, jakie efekty odczujesz na własnej skórze po przeprowadzeniu detoxu sokami. Do pozytywnych zmian, o których najczęściej wspominają nasi klienci, można zaliczyć m.in.:

 • uczucie “lekkości w brzuchu”,
 • brak uciążliwych problemów trawiennych,
 • ogólnie lepsze samopoczucie,
 • brak problemów ze skupieniem,
 • widocznie zdrowsze włosy i lepszy stan skóry,
 • dużo energii w ciągu dnia,
 • rzadsze łapanie infekcji.

Korzystanie z detoksu sokowego – o tym pamiętaj!

Myślisz o przejściu na detoks sokowy? W przeciwieństwie do innych diet oczyszczająco-odchudzających, do tej konkretnej musisz się odpowiednio przygotować. Dzięki temu proces przyniesie oczekiwany efekt, a nie będzie jedynie suplementacją witamin poprzez picie zdrowych soków. Poniżej przedstawiamy aspekty, które należy przemyśleć przed rozpoczęciem diety sokowej.

Jak się przygotować do detoksu sokowego?

Całkowita rezygnacja ze stałych pokarmów i przyjmowanie samych płynów może się okazać szokiem dla organizmu – podobnie jak znacznie niższa kaloryczność posiłków niż ta, do której jest przyzwyczajony. Dlatego też konieczne jest oswojenie się z nowymi okolicznościami. Jak to zrobić?

Na kilka dni wcześniej zmodyfikuj jadłospis, dodając do niego więcej świeżych warzyw i owoców, a także zmniejszając takie grupy produktów spożywczych, jak mięso, ryby, nabiał oraz pełnoziarniste przetwory zbożowe. Postaraj się również ograniczyć stosowanie używek – papierosów, alkoholu, kawy i mocnej, czarnej herbaty. Efekt? Detoks sokowy stanie się dla Ciebie mniejszych wyzwaniem, a tęsknota za “normalnym jedzeniem” okaże się mniejsza.

Kiedy lepiej zrezygnować z diety sokowej?

Korzyści stosowania detoxu sokowego brzmią tak świetnie, że chcesz od razu go wypróbować? Stop! Zanim się na to zdecydujesz, musisz poznać przeciwwskazania do takiej diety, a jest ich sporo. Ze względu na bardzo niską kaloryczność dzienną (800-1200 kcal) taka kuracja może być stosowana jedynie przez osoby zdrowe, których organizm nie jest aktualnie obciążony żadnym procesem wymagającym dużo energii. Z tego powodu diety sokowej nie zaleca się dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym, które:

 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • chorują przewlekle, m.in. na anemię, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze lub choroby nerek, wątroby czy serca,
 • realizują intensywny plan treningowy,
 • wykonują ciężką pracę fizyczną,
 • niedawno chorowały i wracają do pełni sił.

Jak zakończyć detoks sokami?

Ostatnia butelka soku wypita, zatem czas wrócić do starych nawyków? O nie! Jeśli chcesz uniknąć efektu jo-jo i utrzymać efekty diety sokowej na dłużej, musisz wyjść z niej stopniowo. Co to oznacza? Stałe pokarmy powinne być wprowadzane do jadłospisu powoli. Zacznij od surowych warzyw i owoców, a później dokładaj kolejno orzechy, nasiona, ryby, kaszę, ryż, chude mięso, pełnoziarniste produkty zbożowe, nabiał, tłuste mięso. 

Wychodzenie musi trwać tyle co sam detox sokowy. Przerwy pomiędzy poszczególnymi grupami produktów spożywczych ustal proporcjonalnie, biorąc pod uwagę czas, w którym musisz przeprowadzić proces wyjścia, a także potrzeby własnego organizmu.

Podczas kończenia detoksu sokowego warto zastanowić się nad wprowadzeniem pewnych zmian na stałe. Wciąż czujesz tę lekkość w brzuchu, którą zapewniła Ci dieta sokowa? Dodaj dużą ilość warzyw i owoców do codziennego jadłospisu, a będziesz się tak czuć na co dzień. Głód nikotynowy lub kofeinowy zmniejszyły się w ciągu kilku dni diety sokowej? W takim razie ogranicz ilość używek, z których korzystasz na co dzień – a w Twoim organizmie będzie się odkładać mniej szkodliwych substancji.

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.