• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

Dieta sokowa

Dieta sokowa to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz dość szybki sposób na utratę masy ciała. Płynna forma składników znacząco przyśpiesza przenikanie składników odżywczych do organizmu. Jeśli masz problem z przyjęciem odpowiedniej ilości warzyw i owoców w ciągu dnia to taki detoks może być właśnie dla Ciebie!

Jednak zanim przystąpisz do diety sokowej powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.

Czy dieta sokowa jest dla każdego?

Dietę sokową można stosować praktycznie w każdym wieku. Niestety, jeśli masz problemy z wahaniami poziomu cukru we krwi lub problemy z układem trawiennym,zanim zdecydujesz się na taką opcję – skonsultuj się ze swoim lekarzem. Natomiast jeżeli jesteś zdrowy i chcesz zrzucić kilka kilogramów, lub po prostu czujesz, że potrzebujesz się oczyścić i dostarczyć sobie zastrzyku witamin – detoks sokowy może być właśnie dla Ciebie.

Jakich efektów możemy spodziewać się po detoksie?

Dieta sokowa ma za zadanie przede wszystkim wspomóc organizm w pozbyciu się substancji zatruwających go na co dzień. Ponadto może przyczynić się do pozbycia się nadmiaru wody z organizmu. Jeśli masz problemy z puchnięciem kostek, palców i czujesz się ociężała/ociężały, zwłaszcza wieczorami – dieta sokowa będzie dobrym rozwiązaniem. Zastosowanie detoksu może pomóc również w walce z nadprogramowymi kilogramami – podczas kilkudniowego detoksu można stracić nawet 2-3 kilogramy. Specjalnie przygotowane soki nasycą również nasz organizm wysoką dawką witamin i antyoksydantów, które pomogą nam nabrać większej odporności. Ponad to mogą one poprawić kondycję naszej skóry, a także zredukować uczucie zmęczenia i obniżyć poziom stresu.

Jak przygotować się do detoksu sokowego?

Przynajmniej kilka dni przed przystąpieniem do detoksu sokowego należy całkowicie wykluczyć z diety przetworzone jedzenie typu fastfood, wszelkie słodycze i źródła cukru, alkohol, papierosy i inne używki. Należy ograniczyć również kofeinę oraz zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie spożywając ich minimum pół kilograma-kilogram dziennie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na podaż płynów i wypijać co najmniej 1,5-2 litry wody i/lub lekkich naparów dziennie.

Czy można samodzielnie przygotować dietę sokową?

Detoks sokowy przygotowany samodzielnie w domu nie będzie tak wartościowy jak soki przygotowane przez FitJuice. Ostrza tradycyjnej sokowirówki powodują nadmierne podgrzewanie się soków z owoców i warzyw, przez co tracimy cenne witaminy, przeciwutleniacze i mikroelementy. Dzięki zastosowaniu metody coldpress ograniczamy utratę tych cennych składników praktycznie do zera. Ponad to receptury przygotowywane są przez grono specjalistów, tak, aby ich wartość dietetyczna, jakość i smak były jak najwyższe.

Ile może trwać detoks sokowy?

Należy pamiętać, że detoks sokowy nie może trwać zbyt długo – dla początkujących zaleca się 1-2 dni diety, a dla osób, które już go kiedyś stosowały można wydłużyć ten czas nawet do 4-5 dni. Pomiędzy detoksami poleca się zastosowanie przerwy – przynajmniej 1-2-miesięcznej.

Proces wychodzenia z detoksu

Proces wychodzenia z detoksu sokowego wygląda dość podobnie co przygotowanie się do niego. Należy stopniowo rozszerzać dietę, zaczynając od dużej ilości warzyw i owoców w formie stałej i płynnej pierwszego dnia (zupy warzywne, surowe i gotowane lub duszone warzywa, surowe owoce w całości i soki świeżo wyciskane). Następniew kolejnych dniach powoli wprowadzać nabiał, chude mięso, ryby, kasze, pełnoziarniste makarony oraz tłuszcze w formie awokado, oliwy. Po kilku dniach możemy zacząć stosować się do zasad zdrowej, zbilansowanej diety zawierającej już wszystkie składniki –również z ograniczeniem lub całkowitą eliminacją produktów typu fast food i wszystkiego co wysokoprzetworzone, cukru, alkoholu itp. Jeśli będziemy stosować się do tych wytycznych – możemy spodziewać się utraty zbędnych kilogramów na stałe, a nie tylko na kilka dni/tygodni/miesięcy po zakończeniu detoksu.

O czym należy pamiętać po zakończeniu diety sokowej?

Musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – dieta sokowa nie jest „dietą cud” po której jeśli wrócimy do starych, niezdrowych nawyków będziemy mogli spodziewać się spektakularnych rezultatów do końca życia. Detoks może być jedynie wstępem do oczyszczenia organizmu oraz początkiem zdrowego trybu życia. Jeśli podejdziemy do niego zdroworozsądkowo i wprowadzimy na stałe dobre nawyki żywieniowe, to po jego zakończeniu będziemy mogli cieszyć się szczupłą sylwetką przez bardzo długi czas.

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.