• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

Ile mogę schudnąć na diecie sokowej?

Mówisz dieta – myślisz utrata kilogramów. Czy znajduje to zastosowanie również w przypadku diety sokowej, która wykazuje bardziej oczyszczające niż odchudzające działanie? Zobacz, ile kilogramów można schudnąć, stosując detoks sokami.

 • Choć nie jest to głównym efektem diety sokowej, to jednak można na niej stracić na wadze.
 • Zrzucone kilogramy to w dużej mierze złogi pokarmowe zalegające w jelitach oraz nadmiar wody.
 • Jeśli rozsądnie podchodzisz do detoksu sokowego, to jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia.
 • Po zakończeniu diety nie powinno się od razu wracać do wcześniejszych nawyków żywieniowych.

Czy na diecie sokowej można schudnąć?

Głównym celem diety sokowej jest usprawnienie procesu detoksykacji organizmu i pozbycie się substancji niepotrzebnie zalegających w organizmie – czy to nadmiaru wody z tkanek, czy też niestrawionych resztek z zakamarków jelit. Poprawia to funkcjonowanie układu trawiennego, a w rezultacie wpływa na ogólne samopoczucie. Po przeprowadzeniu detoksu najczęściej odczuwalne są takie efekty, jak:

 • więcej energii do działania i witalności,
 • brak trudności z koncentracją i skupieniem myśli,
 • łatwiejsze zasypianie,
 • poprawa odporności,
 • brak problemów natury trawiennej,
 • polepszenie kondycji skóry, włosów i paznokci.

Co z chudnięciem? Te wszystkie procesy zachodzące w organizmie podczas detoksu mogą doprowadzić do tego, że stracisz na wadze. Nie jest to jednak główny cel takiej diety, lecz co najwyżej jej efekt uboczny – w tym przypadku jak najbardziej pozytywny.

Z czego wynika utrata kilogramów na detoksie sokowym?

Jak już wspomnieliśmy, chudnięcie jest wynikiem tego, jak organizm reaguje na dietę sokową. Mowa tu w szczególności o dwóch procesach, które wiążą się z takim detoksem.

Po pierwsze, przez kilka dni przed dietą wykluczasz z jadłospisu ciężkostrawne i niezdrowe jedzenie. Zastępujesz je głównie surowymi warzywami i owocami, zatem dostarczasz organizmowi dużo witamin, minerałów, przeciwutleniaczy oraz błonnika – i to w czystej nieprzetworzonej w żaden sposób formie. Szczególnie ten ostatni składnik wpływa na poprawę perystaltyki jelit. Pobudzenie ich do ruchu sprzyja szybkiemu trawieniu i łatwemu wypróżnianiu. Tym samym z układu pokarmowego wydostają się niestrawione resztki, które nie zostały wyprowadzone na zewnątrz w standardowym trybie.

Po drugie, soki działają podobnie jak surowe warzywa i owoce, czyli pobudzają perystaltykę jelit. Jednocześnie spełniają również inne funkcje. Jakie? Zawierają mnóstwo naturalnych prebiotyków, a zatem wspomagają namnażane się dobrych bakterii jelitowych. Te z kolei będą stać na straży prawidłowego trawienia nawet po zakończeniu detoksu sokowego.

Po trzecie, zmniejszona podaż kaloryczna sprawi, że organizm zacznie szukać alternatywnego źródła energii. Stanie się nim m.in. glikogen znajdujący się w mięśniach. Efektem jego uwolnienia będzie utrata wody związanej z tym składnikiem. Stąd zmniejszenie widocznej opuchlizny wodnej, a także wagi.

Czy chudnięcie na skutek diety sokowej jest bezpieczne dla zdrowia?

Diety sokowe to żadna nowość na rynku ani chwilowa moda. Stosuje się je od wielu lat, a zatem osiągane w ramach nich efekty nie są jedynie chwytem marketingowym. Wiele osób odczuło je na własnej skórze i podzieliło się swoimi rezultatami z innymi – stąd tyle pozytywnych opinii o detoksie sokowym.

To, że dieta sokowa została już przetestowana przez tyle osób, niesie za sobą jeszcze jedną korzyść. Nie musisz martwić się tym, czy taka kuracja Ci nie zaszkodzi. Jest w stu procentach bezpieczna dla zdrowia, o ile będziesz trzymać się ustalonych zasad, zwłaszcza tych dotyczących maksymalnego czasu trwania detoksu. Nie powinien on przekraczać 4-5 dni, a pomiędzy kolejnymi seriami diety należy zachować dłuższą przerwę.

Na co uważać, żeby nie przytyć od razu po detoksie sokami?

Największym wrogiem każdej osoby, która walczy z nadprogramowymi kilogramami, jest bez wątpienia efekt jo-jo niweczący wszystko to, co udało się wcześniej wypracować. Jak go uniknąć po zakończeniu diety sokowej? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że należy z niej wychodzić stopniowo.

Jeśli wrócisz do wcześniejszych nawyków żywieniowych od razu po wyrzuceniu butelki po ostatnim soku, utracone kilogramy na pewno wrócą ze zdwojoną siłą. Aby się przed tym uchronić, wprowadzaj kolejne grupy produktów spożywczych partiami, zaczynając od tych lekkostrawnych, a kończąc na ciężkostrawnych. Proces wychodzenia z detoksu powinien trwać tyle czasu, ile sama dieta.

Oczywiście po zakończeniu detoksu sokowego możesz wrócić do wcześniejszych przyzwyczajeń, czyli diety opartej na wysokoprzetworzonej żywności czy słodyczach. Ale w krótkim czasie znów poczujesz negatywne skutki nagromadzenia toksyn w organizmie i konieczność przeprowadzenia detoksu. Lepszym pomysłem może się okazać wykorzystanie diety sokowej do przeprowadzenia “resetu organizmu” przed wdrożeniem zdrowszego trybu życia. Dzięki pozytywnym rezultatom picia soków być może taka zmiana przyjdzie Ci łatwiej.

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.