• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

Jak postępować w trakcie diety sokowej?

Przechodzę na dietę sokową, więc odstawiam “normalne jedzenie” i piję soki. Co to za filozofia? Jeśli Twoje podejście do detoksu wygląda w ten sposób, szanse na powodzenie są niewielkie. W rzeczywistości jest to bowiem proces, który przyniesie oczekiwany efekt tylko wtedy, gdy przeprowadzisz go właściwie. Zobacz, co robić podczas detoksu sokowego, aby był jak najefektywniejszy.

 • Aby wyciągnąć jak najwięcej korzyści z diety sokowej, przeprowadź ją przy użyciu soków wyciśniętych metodą Cold Press.

 • Całodniowa dieta sokowa powinna składać się z co najmniej 5 soków, które należy pić w równych odstępach czasu.

 • W trakcie detoksu sokowego ogranicz aktywność fizyczną do niezbędnego minimum.

 • Aby zmaksymalizować korzyści płynące z detoksu, połącz go z odpoczynkiem.

Jakie soki będą odpowiednie do przeprowadzenia detoksu?

Zastanawiasz się, jaki sok wybrać do przeprowadzenia diety sokowej. Biorąc pod uwagę to, że będzie Twój jedyny posiłek w ciągu dnia, odpowiedź jest prosta: jak najbardziej wartościowy. Z tego powodu dobrym pomysłem jest skorzystanie z soków wyciśniętych z zastosowaniem metody Cold Press. Na czym polega ten sposób obróbki warzyw i owoców?

Cold Press oznacza tłoczenie na zimno i już to mówi dużo o zaletach tej metody. Niska temperatura zapobiega utracie wielu cennych witamin i mikroelementów, które pod wpływem ciepła szybko ulegają utlenianiu. Jeśli składniki najpierw zostaną rozdrobnione chłodnym, nienagrzewającym się ostrzem, a dopiero później zmiażdżone przez prasę hydrauliczną, zachowają wszystko, co w nich najlepsze. A Ty wypijesz to pod postacią soku Cold Press.

Soki wchodzące w skład diety sokowej powinny też mieć starannie ułożony skład. Dlaczego to tak istotne? Dzienna kaloryczność podczas detoksu powinna wynosić 800-1200 kcal, nie więcej. Co więcej, musi być rozłożona po równo na każdą porcję soku. Osiągnięcie takiego efektu w domowych warunkach nie będzie łatwe. Ale możesz to sobie uprościć, decydując się na skorzystanie z cateringu zapewniającego dowóz gotowej diety sokowej wprost pod drzwi. W ten sposób zyskasz nie tylko wygodę, ale przede wszystkim pewność, że przyjmujesz dokładnie taką liczbę kalorii, jaka jest zalecana na detoksie.

Jak zaplanować posiłki podczas detoksu sokowego?

Jak to możliwe, że przez kilka dni pijesz tylko soki i nie odczuwasz głodu uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie? To zasługa specjalnie skomponowanych składów soków, a także odpowiedniej techniki ich picia. Aby przejść przez proces detoksu przy jak najmniejszym wysiłku, stosuj się do poniższych zaleceń.

 • Każdego dnia diety sokowej należy wypić co najmniej 5 soków.

 • Plan posiłków trzeba zaplanować w taki sposób, by zakładał równe, nie krótsze niż 3-godzinne odstępy między kolejnymi porcjami soków. Pierwszy postaraj się wypić w ciągu godziny od przebudzenia, a ostatni maksymalnie na 2-3 godziny przed snem.

 • Staraj się nie wypijać soku jednym haustem. Rób małe łyki i przełykaj je powoli, aby wyglądało to podobnie jak jedzenie klasycznego posiłku, którego przecież nie połykasz na raz.

 • Między kolejnymi posiłkami możesz pić tylko wodę lub słabą herbatę ziołową.

Każdy organizm działa na własnych zasadach i nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci, że powyższe wskazówki rzeczywiście sprawią, że nie napotkasz żadnych trudności w czasie detoksu sokowego. O tym, co działa na Ciebie, dowiesz się tylko w jeden sposób: próbując. Przetestuj nasze wskazówki i sprawdź, co najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku.

Jaką formę aktywności fizycznej wybrać w trakcie diety sokowej?

Detoks sokowy jest dietą niskokaloryczną. Dostarcza zwykle od 800 do 1200 kcal, co dla większości osób stanowi wyzwanie – bo na co dzień stosują wyższą kaloryczność dzienną. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że podczas takiej diety będziesz czuć zmęczenie, senność i brak energii. To naturalny objaw i nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Warto jednak mieć świadomość tego przed rozpoczęciem detoksu, aby uniknąć późniejszego zdziwienia.

W związku z tym na czas trwania takiej diety warto ograniczyć nieco aktywność fizyczną. Nawet jeśli na co dzień realizujesz intensywny plan treningowy, warto zaplanować detoks na takie dni, w których nie idziesz na siłownię. Może się bowiem okazać, że standardowy set ćwiczeń, który zazwyczaj wykonujesz bez zadyszki, okaże się problemem nie do pokonania. I albo przeforsujesz swój organizm, albo w ogóle nie skończysz zaplanowanego treningu.

Nie możesz sobie pozwolić na “cheat day” na siłowni? W takim razie przynajmniej dopasuj rodzaj ćwiczeń do mniejszej ilości energii niż zwykle. Postaw na lekkie aktywności, takie jak np. szybki spacer, albo zaplanuj na ten dzień stretching lub jogę. Takie ćwiczenia nie tylko nie będą Cię kosztować zbyt dużo energii, ale również pomogą oczyścić głowę z kotłujących się w niej myśli. To detoks i dla ciała, i dla umysłu!

Dlaczego warto dużo odpoczywać w trakcie detoksu sokami?

Obniżoną ilość energii w trakcie diety sokowej można przekuć w korzyść. W jaki sposób? Wystarczy zaplanować te kilka dni w taki sposób, aby móc wykorzystać je na odpoczynek. Oczyszczanie będzie efektywniejsze, jeśli będzie przebiegać na kilku polach jednocześnie – soki zadbają o jelita i układ trawienny, a wypoczynek i sen o to, aby pozbyć się zmęczenia oraz stresu. Efekt? Po tych kilku dniach (lub jednym, jeśli to Twój pierwszy detoks) poczujesz się tak świetnie, jak jeszcze nigdy dotąd.

Pamiętaj o tym, że chroniczne zmęczenie i stres to czynniki, które wpływają nie tylko na Twój umysł, ale także na organizm. Co więcej, mogą powodować problemy z naturalnym usuwaniem toksyn, zatem przyczyniają się do tego, czego próbujesz się pozbyć podczas diety sokowej. Połącz regularne stosowanie takich detoksów z odpowiednią ilością odpoczynku, a już nigdy nie odczujesz negatywnych objawów przesycenia organizmu tymi szkodliwymi substancjami.

Objawy niepożądane oczyszczania organizmu – jak sobie z nimi poradzić?

Usuwaniu toksyn z organizmu i nagłej zmianie sposobu odżywiania mogą towarzyszyć pewne skutki uboczne – szczególnie jeśli to Twoja pierwsza dieta sokowa i dopiero budujesz tolerancję układu trawiennego na takie kuracje. Do przykrych objawów, których możesz doświadczyć, należą m.in.:

ból głowy, senność, zmęczenie czy zaparcia.

Co możesz zrobić, aby nieco zmniejszyć dyskomfort w czasie diety sokowej? Jeśli chodzi o zmęczenie i senność, najlepiej im się poddać i po prostu wypocząć. Wtedy zregenerujesz nie tylko układ trawienny, ale całe ciało, które ewidentnie się tego domagało. Ból głowy możesz z kolei łagodzić domowymi sposobami, bez korzystania ze środków farmakologicznych. Wypróbuj delikatny masaż skroni albo chłodne okłady – powinny przynieść ulgę bez sięgania po tabletkę.

W czasie detoksu może też pojawić się biegunka. O ile nie ma ostrego przebiegu, nie musisz się tym niepokoić. Po prostu zadbaj o to, aby się nie odwodnić. Pij dużo płynów, takich jak woda czy lekka, ziołowa herbata, które uzupełnią utracone na skutek biegunki elektrolity.

Jeśli objawy niepożądane będą bardzo intensywne i uniemożliwią normalne funkcjonowanie (np. pojawią się nieustające zawroty głowy, omdlenia, ostra biegunka) przerwij detoks i skonsultuj się z lekarzem. Być może występują u Ciebie jakieś przeciwwskazania do stosowania tej metody oczyszczania organizmu, których nie jesteś świadomy.

 

Miej na uwadze to, że pierwszy detoks sokowy powinien trwać tylko jeden dzień. Po kolejny możesz sięgnąć po ok. 1-2 miesiącach i również nie powinien trwać długo. Dieta sokowa 4-dniowa czy 5-dniowa to opcja dla osób, które zdołały już przyzwyczaić organizm do takiej kuracji. Stosowanie tej metody przez czas dłuższy niż 4-5 dni nie jest jednak zalecane.

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.