• Codzienna dawka witamin zamknięta w butelce
 • Bezpłatna dostawa w całej Polsce przy zamówieniu od 100 PLN

Rodzaje diet oczyszczających organizm

 • Diety oczyszczające mają za zadanie usunąć z organizmu toksyny, które skumulowały się w nim na skutek przebywania w zanieczyszczonym środowisku lub spożywania niezdrowych produktów spożywczych.
 • Zastosowanie diety oczyszczającej poprawi samopoczucie i pracę jelit.
 • Czy dieta oczyszczająca odchudza? Nie jest to jej głównym celem, ale pozwala zgubić kilka kilogramów.
 • Do wyboru masz różne rodzaje diet oczyszczających, takie jak chociażby jednodniowa dieta sokowa.

Na czym polega detoksykacja organizmu?

Organizm każdego człowieka jest wyposażony w organy ukierunkowane na usuwanie toksyn, które do niego przeniknęły, a także zbędnych produktów przemiany materii. Takie procesy filtracyjne zachodzą przede wszystkim w wątrobie, nerkach oraz jelitach.

Skoro organizm pozbywa się toksyn samodzielnie, to dlaczego warto przeprowadzić detoks oczyszczający, sięgając po różne diety? Powietrze, którym oddychasz, jest silnie zanieczyszczone. W wodzie pitnej i kosmetykach nakładanych na twarz znajduje się mikroplastik. I co najgorsze, ogromna część jedzenia znajdującego się w sklepach jest choćby w części przetworzona i doprawiona chemią – czy to wydłużającą zdatność do spożycia, czy też poprawiającą smak. Ilość toksyn negatywnie wpływających na Twoje zdrowie jest zatem o wiele większa niż jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Wątroba, nerki i jelita przez cały czas pracują na najwyższych obrotach, aby oczyszczać Twój organizm. Ale niewielkie wsparcie poprzez różne rodzaje diet oczyszczających na pewno im nie zaszkodzi – a przy tym wspomoże odchudzanie, jeśli i na tym Ci zależy.

Jak dieta oczyszczająca wpływa na ciało i samopoczucie?

Gromadzących się w organizmie toksyn nie sposób dojrzeć gołym okiem. Po czym więc poznać, że zostały usunięte na skutek działania diety oczyszczającej? Do odczuwalnych skutków wywoływanych przez takie diety oczyszczające można zaliczyć m.in.:

 • lepsze samopoczucie,
 • poprawę pamięci i koncentracji,
 • łatwiejsze trawienie, czyli mniej uciążliwych zaparć i biegunek,
 • więcej energii w ciągu dnia,
 • rzadsze łapanie infekcji niż wcześniej,
 • utratę kilku kilogramów – średnio od 2 do 5 – na skutek usunięcia nadmiaru wody z organizmu. Odchudzanie nie jest tu jednak głównym celem.

Jakie są przeciwwskazania do diety oczyszczającej?

Pomimo wielu zalet, detoks nie jest dobry dla każdego. Przede wszystkim do oczyszczania nadaje się tylko ten organizm, który jest zdrowy i nie zużywa aktualnie dużych pokładów energii na jakąś konkretną czynność (np. dochodzenie do siebie po chorobie lub operacji, odchudzanie przy użyciu mocno niedoborowej diety, karmienie piersią, ciążę czy ciężką pracę fizyczną). W związku z tym dieta oczyszczająca nie sprawdzi się w przypadku dzieci i młodzieży, a także osób chorujących na:

 • anemię,
 • zaburzenia odżywiania,
 • cukrzycę lub insulinooporność,
 • niskie ciśnienie,
 • epilepsję,
 • nadciśnienie tętnicze leczone farmakologicznie,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby układu pokarmowego,
 • przewlekłe choroby serca, nerek i wątroby.

Rodzaje diet oczyszczających – które diety są warte Twojej uwagi?

Jakie rodzaje diet oczyszczających warto wypróbować, aby wesprzeć organizm w usuwaniu toksyn, a przy tym pomóc sobie z odchudzaniem? Szukając skutecznej diety oczyszczającej, bez problemu natrafisz na kilka lub kilkanaście różnych wariantów. My chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na kilka tych, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród miłośników zdrowego stylu życia.

Oczyszczająca dieta warzywna

Jak sama nazwa wskazuje, na ten diecie jesz jedynie warzywa. Forma może być dowolna – surowa, gotowana na parze lub też jako lekkie zupy. Taka dieta oczyszczająca może trwać od 3 do 7 dni.

Oczyszczająca dieta jaglana

W ramach tej jednodniowej diety oczyszczającej przez cały dzień jesz to samo: przygotowany wcześniej, lekkostrawny krupnik na bulionie warzywnym i kaszy jaglanej. Taka kuracja zapewnia nie tylko detoksykację, ale także odkwaszanie organizmu i jest to zasługą kaszy.

Oczyszczająca dieta bulionowa

Tutaj wszystko wygląda tak jak w poprzedniej diecie oczyszczającej poza jednym wyjątkiem: zamiast krupniku jesz bulion. Ciepłą zupę możesz spożywać co 2-3 godziny, aby nie czuć głodu – lub rzadziej, jeśli Twój organizm nie będzie domagać się jedzenia tak często.

Oczyszczająca dieta jabłkowa

To jedna z ekspresowych diet oczyszczających, bo trwa jedynie 1-2 dni. Zasada jest prosta: przez cały ten czas jesz tylko jabłka w takiej liczbie i postaci, jaka Ci najbardziej odpowiada. Możesz jeść je na surowo, zetrzeć na tarce na surówkę, zapiec w piekarniku, a nawet wycisnąć z nich sok.

Oczyszczająca dieta cytrynowa

Jest to tygodniowa dieta, w trakcie której jesz jedynie lekkostrawne posiłki. Pomiędzy nimi pijesz sok z 2-3 świeżych cytryn rozcieńczony w dowolnej ilości wody, w zależności od Twoich indywidualnych preferencji.

Oczyszczająca dieta koktajlowa

Podobnie jak poprzednia propozycja, opiera się na tygodniowej diecie złożonej ze zdrowych, lekkostrawnych posiłków, które są przeplatane napojami. W tym przypadku są to koktajle owocowo-kefirowe przygotowywane na świeżo, tuż przed spożyciem.

Oczyszczająca dieta sokowa

Jedno z najciekawszych odkryć w ostatnim czasie to diety sokowe. Cały zamysł polega na piciu tylko soków Cold Press ze świeżych owoców i warzyw, a także zrezygnowaniu ze stałych pokarmów. Oczywiście nie na stałe, a na kilka dni. Skuteczne oczyszczanie organizmu przeprowadzisz w ekspresowym tempie. Pomoże Ci w tym dieta oczyszczająca jednodniowa. Ale równie dobrze możesz spróbować dłuższe diety sokowe – 2-, 3-, 4-, a nawet 5-dniowe. Nie zaleca się stosowania ich przez dłuższy czas ze względu na ryzyko wystąpienia niedoborów substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ale w krótkiej perspektywie takie diety stosowane regularnie mogą przynieść sporo korzyści, a do tego wspomagają odchudzanie.

Jakie napoje wspomogą oczyszczanie organizmu z toksyn i odchudzanie?

Proces pozbywania się toksyn z organizmu to nie tylko korzystanie z tych wszystkich rodzajów diet oczyszczających przez krótki czas. To także wprowadzenie zdrowych nawyków na co dzień. A jednym z najprostszych do zrealizowania jest uzupełnienie standardowego jadłospisu zdrowymi napojami o działaniu detoksykującym. Należą do nich m.in.:

 • sok żurawinowy,
 • woda z ogórkiem,
 • woda z sokiem z cytryny,
 • napój z siemienia lnianego,
 • herbaty ziołowe,
 • napary owocowe,
 • świeży sok grejpfrutowy,
 • woda kokosowa,
 • zielona herbata,
 • sok z selera naciowego.

Takie lekkie napoje doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie większości diet oczyszczających. Możesz pić je pomiędzy kolejnymi posiłkami lub sokami bez obawy o to, że zakłócą ich działanie.

Jak się przygotować na oczyszczanie w ramach pierwszej diety sokowej?

Sokowa dieta oczyszczająca organizm najbardziej przykuła Twoją uwagę? Nic dziwnego – cechuje się wysoką skutecznością w usuwaniu skumulowanych toksyn, a przy tym pozwala na zgubienie kilku kilogramów. Co więcej, nie wymaga katowania się rygorystyczną dietą przez długi czas. Może trwać od 1 do 5 dni i choć możesz korzystać z niej kilka razy w roku, to jednak konieczne jest zachowanie 1-2 miesięcznej przerwy przed rozpoczęciem kolejnej kuracji.

Aby dieta sokowa była bezpieczna dla zdrowia, a przy tym przyniosła oczekiwany rezultat, należy się do niej właściwie przygotować. W jaki sposób? Wprowadzając inne zasady w codziennym jadłospisie na 3-5 dni przed rozpoczęciem detoksu. Należą do nich:

 • jedzenie większej ilości surowych warzyw i owoców – zarówno w postaci surówek, jak i soków lub koktajli,
 • ograniczenie mięsa (szczególnie tego tłustego), ryb, nabiału oraz pełnoziarnistych produktów,
 • zmniejszenie ilości przyjmowanych używek (kawy, mocnej herbaty, alkoholu, papierosów i innych wyrobów tytoniowych),
 • picie większej ilości płynów niż zazwyczaj.

Chociaż takie zasady diety oczyszczającej obowiązują przy każdej takiej kuracji, to jednak w przypadku pierwszego detoksu mają największe znaczenie, gdyż przygotowują organizm do czegoś, z czym nie miał do czynienia nigdy wcześniej.

Oczyszczanie organizmu sokami – jakie efekty możesz osiągnąć?

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób działają diety oczyszczające? Wszystkie z nich bazują w gruncie rzeczy na dość podobnych zasadach. Ich głównym celem jest usunięcie z jelit złogów, które nie zostały wydalone w normalny sposób. Pomagają w tym duża ilość płynów włączonych do organizmu, a także produkty bogate w błonnik, oligosacharydy i polifenole, które znajdziesz m.in. w owocach i warzywach. Składniki te pobudzają perystaltykę jelit i zmieniają skład ich mikroflory, czego skutkiem jest łatwiejsze wyprowadzenie na zewnątrz wszystkiego, co skumulowało się wewnątrz.

Oczyszczanie odbywa się również przez skórę poprzez pocenie. Niskokaloryczna dieta sprawia, że organizm szuka zapasów energii w innym miejscu. Zazwyczaj wybór pada na cząsteczki glikogenu, a procesowi ich rozkładu towarzyszy uwalnianie wody.

Czy dieta oczyszczająca odchudza? Nie jest to jej celem, ale może spowodować spadek wagi o kilka kilogramów – najczęściej nie więcej niż 2-5. Ale zdecydowaną większość z nich stanowią właśnie złogi pokarmowe oraz woda, a nie tkanka tłuszczowa. Tak duża utrata wagi w ultrakrótkim czasie nie ma zatem negatywnego wpływu na Twoje zdrowie.

Co zrobić, aby zachować efekt diety oczyszczającej na dłużej?

To dobre samopoczucie i uczucie lekkości po przeprowadzeniu diety sokowej może zostać z Tobą na dłużej. Jeśli chcesz, by tak się stało, przeprowadź stopniowy proces wyjścia z detoksu. Powoli wprowadzaj do jadłospisu kolejne produkty spożywcze zamiast od razu jeść wszystko, na co masz ochotę. Co do kolejności, zacznij od lekkostrawnych składników i powoli dokładaj te bardziej ciężkostrawne. Ważna jest tylko długość takiego procesu: powinien trwać tyle samo co dieta.

Możesz też pójść o krok dalej i potraktować dietę oczyszczającą jako punkt zwrotny, dzięki któremu zaczniesz zwracać większą uwagę na swoje zdrowie i zmienisz nawyki żywieniowe na lepsze w długiej perspektywie. W rezultacie będziesz czuć się zdrowiej (czy wręcz młodziej) przez cały czas.

Jednodniowy detoks sokowy – skorzystaj z oferty Fit Juice!

Sokowa dieta oczyszczająca zadziała tylko wtedy, gdy sięgniesz po właściwe produkty – czyli jeśli zostanie przeprowadzona przy użyciu odpowiednich soków. Czy sprawdzą się te kupowane w markecie? Absolutnie nie! Jeśli przyjrzysz się ich etykietom, na pewno znajdziesz w składzie cukier, stabilizatory oraz całą gamę polepszaczy smaku – a właśnie to z tych substancji chcesz oczyścić organizm poprzez detoks.

Jakie soki wybrać do detoksykacji organizmu? Te przygotowywane na świeżo, najlepiej przy użyciu metody Cold Press, która zachowuje wszystko to, co najlepsze w warzywach i owocach. A to już wymaga posiadania odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu, a także sporego nakładu czasu – najpierw trzeba znaleźć dobrej jakości produkty, później wycisnąć z nich sok, a na koniec jeszcze posprzątać kuchnię po pracy.

Czy można to jakoś uprościć? Oczywiście – wystarczy skorzystać z oferty Fit Juice. Znajdziesz w niej zarówno jednodniowe diety sokowe, jak i kilkudniowe terapie, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Wszystkie soki Fit Juice powstają we współpracy z dietetykami, zatem są w pełni bezpieczne dla zdrowia, a przy tym zawierają produkty z odpowiednią ilością witamin oraz substancji odżywczych. Nie bez znaczenia pozostaje też sam aspekt praktyczny. Po prostu zamawiasz dietę oczyszczającą online, a my dostarczamy ją pod Twoje drzwi. Wypróbuj jeden z naszych gotowych zestawów i przekonaj się, jak dieta oczyszczająca wpłynie na Ciebie i jak łatwo możesz dbać o zdrowie każdego dnia!

Zamów już teraz!

Zamów gotowy zestaw diety sokowej lub skomponuj swój własny.
Portale społecznościowe
Zamówienia i pytania

Jesteśmy do dyspozycji
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: biuro@fit-juice.pl
tel. +48 799 356 486

Miasta dostaw

Kurier Fit-Juice: Przesyłkę dostarczy nasz włąsny kurier, a dostawy odbywają się wcześnie rano lub w nocy – prosimy jedynie o podanie w uwagach do zamówienia kodu do domofonu oraz maksymalną godzinę dostawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i odbierz 20 PLN na swoje
zamówienie!

  Tabela dostaw

  Zamówienie złożone w … 1-2 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w…
  3-4 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  5 dzień najwcześniej
  dostarczony będzie w …
  Poniedziałek Środa Piątek Wtorek
  Wtorek Czwartek Wtorek Czwartek
  Środa Piątek Wtorek Czwartek
  Czwartek Wtorek Czwartek Piątek
  Piątek Wtorek Czwartek Piątek
  Sobota Wtorek Czwartek Piątek
  Niedziela Wtorek Czwartek Piątek

  Wysyłka i dostawa

  Data dostarczenia dostawy

  Skorzystaj z kalendarza dostawy dostępnego podczas wypełniania danych dostawy w koszyku. W przypadku wyboru diett sokowej na kilka dni, pierwsza przesyłka zostanie dostarczona we wskazanym wybranym dniu. Dostarczamy dietę maksymalnie na 2 dni w jednej paczce kurierskiej. To oznacza, że każda kolejna zostanie dostarczona w najbliższym możliwym dniu, aby zachować ciągłość diety. Przesyłki dostarczamy od wtorku – piątku.